Zpět na přehled článků

(NE)ukončené vztahy

30.3.2018 Dáša

Každý vztah nás ovlivnil nejen v minulosti, ale ovlivňuje i v současném životě. Všechny si tak neseme sebou. Ať už vědomě, tak častěji nevědomě. Minulé vztahy ovlivňují naše životy víc než si myslíme, než si dokážeme představit. A to nejen vztahy partnerské, ale i vztahy našich rodičů a daleko víc.

Hluboko v sobě máme uloženo tisíce různých vzpomínek, které se často vybaví, ale ne ve své plnosti… ale spíš v našich reakcích. Někdy si myslíme, že reagujeme na konkrétní situaci, ale častěji reagujeme na minulé události. Ležíme s partnerem, který něco řekne…nějak se zachová a naše reakce nemusí být vůbec přiměřená konkrétní situaci, ale odpovídá našim minulým bolestem a zkušenostem. Odpovídá tomu, co jsme prožívali s partnerem minulým.

Pokud si nejsme schopni tyto věci uvědomit..obviňujeme pak svého partnera a do našeho vztahu se dostává jed, který postupně otravuje všechno krásné. Až najednou zjistíme, že nejsme schopni jít tou cestou dál.

Potřebujeme poléčit, zahojit..vzít sami sebe do náruče.. pomazlit a pochovat…ať už malou holku nebo dospělou ženu, velkého kluka nebo muže. Ubezpečit, že je všechno v pořádku… dodat si odvahu o těch věcech mluvit. Dokázat říct druhému co se vlastně děje. Omluvit se. Říct promiň…Miluji Tě. A věřit, že láska dokáže zázraky.

A začít si všímat co se v nás děje, když se něco děje…někdy jen tiše pozorovat a nereagovat. Nechat věci být a někdy míň řešit. Jed, který se v nás probouzí, zastavit a dál nešířit…dovolit našemu vlastnímu tělu ho vstřebat.

Dovolím si jedno přirovnání a věřím, že prominete…protože je to jak s hovnem. Nejlepší je se mu vyhnout. Když už do něho šlápnete, tak co nejrychleji očistit, nenosit ho sebou domů, nezašpinit podlahu nebo koberce v autě. V reálu však často hovno doneseme domů, předložíme ho našim milovaným..a nejen, že se s ním pomažeme my, ale ještě tím hovnem zašpiníme všechny kolem sebe.

Zkusme tedy přestat obviňovat z našich vlastních bolestí toho druhého… možná zrovna v danou chvíli máme na sobě brýle, kterými vidíme svět jiný než je ve skutečnosti…a ty brýle z minulosti je dobré sundat a podívat se na sebe i toho druhého novým pohledem..pohledem, který není zatížený tím co bylo, ale je jen tím co je.

A to Vám všem i sobě ze srdce přeji.

S láskou a úctou

Dáša

PS: A pokud si stále sebou nosíte minulé vztahy..přijďte je pustit na rituál. Více informací zde.

Jedna reakce na “(NE)ukončené vztahy”

  1. RadeK napsal:

    Dáši, je to krásně napsané, dává to smysl. Problém je jediný – že se to snadno říká (píše), ale hůře dělá. To hovno se prostě jednoduše nedá očistit a netahat dál. V úvodu článku píšeš, že minulé vztahy nás ovlivňují, to je fakt, který se nedá „očistit“ či zahodit a netahat dál. Ať chceme nebo nechceme, z minulých vztahů si odnášíme to dobré, ale i to zlé (hovno). A snad jen uvědomění toho zlého nám umožní jakousi kontrolu nad sebou samými. Nikdy ale zřejmě nebudeme schopni to ze sebe smít a úplně eliminovat.

Napsat komentář

Apps Dev Team s.r.o.