Zpět na přehled článků

(NE)ukončené vztahy

30.3.2018 Dáša

Každý vztah nás ovlivnil nejen v minulosti, ale ovlivňuje i v současném životě. Všechny si tak neseme sebou. Ať už vědomě, tak častěji nevědomě. Minulé vztahy ovlivňují naše životy víc než si myslíme, než si dokážeme představit. A to nejen vztahy partnerské, ale i vztahy našich rodičů a daleko víc.

Hluboko v sobě máme uloženo tisíce různých vzpomínek, které se často vybaví, ale ne ve své plnosti… ale spíš v našich reakcích. Někdy si myslíme, že reagujeme na konkrétní situaci, ale častěji reagujeme na minulé události. Ležíme s partnerem, který něco řekne…nějak se zachová a naše reakce nemusí být vůbec přiměřená konkrétní situaci, ale odpovídá našim minulým bolestem a zkušenostem. Odpovídá tomu, co jsme prožívali s partnerem minulým.

Pokud si nejsme schopni tyto věci uvědomit..obviňujeme pak svého partnera a do našeho vztahu se dostává jed, který postupně otravuje všechno krásné. Až najednou zjistíme, že nejsme schopni jít tou cestou dál.

Potřebujeme poléčit, zahojit..vzít sami sebe do náruče.. pomazlit a pochovat…ať už malou holku nebo dospělou ženu, velkého kluka nebo muže. Ubezpečit, že je všechno v pořádku… dodat si odvahu o těch věcech mluvit. Dokázat říct druhému co se vlastně děje. Omluvit se. Říct promiň…Miluji Tě. A věřit, že láska dokáže zázraky.

A začít si všímat co se v nás děje, když se něco děje…někdy jen tiše pozorovat a nereagovat. Nechat věci být a někdy míň řešit. Jed, který se v nás probouzí, zastavit a dál nešířit…dovolit našemu vlastnímu tělu ho vstřebat.

Dovolím si jedno přirovnání a věřím, že prominete…protože je to jak s hovnem. Nejlepší je se mu vyhnout. Když už do něho šlápnete, tak co nejrychleji očistit, nenosit ho sebou domů, nezašpinit podlahu nebo koberce v autě. V reálu však často hovno doneseme domů, předložíme ho našim milovaným..a nejen, že se s ním pomažeme my, ale ještě tím hovnem zašpiníme všechny kolem sebe.

Zkusme tedy přestat obviňovat z našich vlastních bolestí toho druhého… možná zrovna v danou chvíli máme na sobě brýle, kterými vidíme svět jiný než je ve skutečnosti…a ty brýle z minulosti je dobré sundat a podívat se na sebe i toho druhého novým pohledem..pohledem, který není zatížený tím co bylo, ale je jen tím co je.

A to Vám všem i sobě ze srdce přeji.

S láskou a úctou

Dáša

PS: A pokud si stále sebou nosíte minulé vztahy..přijďte je pustit na rituál. Více informací zde.

2 reakce na “(NE)ukončené vztahy”

  1. RadeK napsal:

    Dáši, je to krásně napsané, dává to smysl. Problém je jediný – že se to snadno říká (píše), ale hůře dělá. To hovno se prostě jednoduše nedá očistit a netahat dál. V úvodu článku píšeš, že minulé vztahy nás ovlivňují, to je fakt, který se nedá „očistit“ či zahodit a netahat dál. Ať chceme nebo nechceme, z minulých vztahů si odnášíme to dobré, ale i to zlé (hovno). A snad jen uvědomění toho zlého nám umožní jakousi kontrolu nad sebou samými. Nikdy ale zřejmě nebudeme schopni to ze sebe smít a úplně eliminovat.

  2. Martina napsal:

    Dáši, krásně to napsané opravdu je. Ze své zkušenosti to hovno sice očistím, ale mě to trvá, protože přemýšlím nad tím proč jsem ho neviděla. Každé to hovno beru jako zkušenost, ze které se ponaučím a tím se počet hoven v mém životě vytrácí :-) . jestli někdo obviňuje někoho, že šlápnul do toho hovna kvůli němu, tak další krok bude zase jen další hovno a bude to tak stále dokud si neuvědomí, že šlape sice po trávě, ale on vidí jen samé hovna. Pište, pište…moc ráda Vás čtu M.

Napsat komentář

Apps Dev Team s.r.o.