Zpět na přehled článků

Když není polarita, tak to nefunguje

16.9.2014 Dáša

Ve vztahu musí existovat polarita mezi mužskou a ženskou rovnováhou. Dlouho jsem nechápala co to vlastně je. Když přemýšlím nad svým minulým vztahem, udělala jsem jednu zcela zásadní věc. Byla jsem více mužem než ženou. Pracovala jsem, vydělávala dost peněz, zajišťovala chod domácnosti, řešila vše podstatné. Jen jsem tak trochu zapomněla být ženou. Často jsem se potom divila, proč svého muže nepřitahuju, proč se se mnou nechce milovat. Ale uznejte sami, jak je obtížné u muže s normální orientací, najít potěchu v milování s mužem.

Žena by měla být zejména ženou. Měla by být tou květinkou, o kterou se její muž musí starat. Pamatuju si na začátky našeho soužití. Nákup jsem nosila sama, tašky jsem nosila sama. Přece nebudu volat příteli, aby mně pomohl. Nikdy nebylo nic, co bych nezvládla. Často jsem své tělo nutila do extrémních výkonů, dělala věci, které nebyly vhodné pro ženu a spoustu jiných nesmyslů. Přestože se na mě kvůli tomu zlobil, dělala jsem vše a ještě si myslela, že je to správné a že mě za to třeba pochválí. A on se naopak zlobil a často mě říkal, že když to tak chci dělat, ať si potom nestěžuju, že to dělám sama. Nechápala jsem. Přece nemám jinou volbu. Nemám jinou možnost, protože on tady zrovna teď nebyl, když jsem to chtěla udělat. A tak to šlo pořád dál a dál.

Propadala jsem se víc a víc do mužské energie, všechno jsem zvládala sama a byla na sebe pyšná. Často jsem pak seděla s kamarádkami a mluvila o tom, jak je to těžké, všechno zvládat. Paradoxně dokud sedíte a stěžujete si, tak je vše v pořádku. Protože jste na tom stejně blbě, jak všichni ostatní. V okamžiku, kdy se rozhodnete konat, udělat něco jinak, stáváte se divnou a jinou. V tom případě přestáváte být obětí svého života, ale jeho tvůrcem. A často tak můžete narazit na spoustu nepochopení. Rovněž mezi mými kamarádkami se objevilo spoustu takových, které komentovaly, že pro mě to bylo jednodušší, já mám jiné vzdělání, lepší práci atd. Ale sama dobře vím, že ani pro mě to nebylo jednoduché. I já jsem kdysi tvrdila, že to nejde, nezvládnu hypotéku, nemám kde bydlet a podobně.

Uvědomila jsem si, že klíčové je udělat rozhodnutí. Opravdu říct si tady a teď, chci změnu, chci lepší život, zasloužím si lepší život. A pak jít do toho. Neustupovat. Být připravena, že to nebude jednoduché, ale pokud to myslíme vážně, může to vyjít, prostě půjde to. Máme přesně takový život, jaký si dovolíme mít.

2 reakce na “Když není polarita, tak to nefunguje”

 1. Petra napsal:

  Mám stejnou zkušenost. Můj manžel byl nejdřív rád, že vše zvládám, jak jsem samostatná. Potom, když jsem otěhotněla a potřebovala jej a to hodně, nešlo mu to. Nevěděli jsme o nějaké polaritě. To, že jsem žena, jsem považovala za samozřejmost, za nic výjimečného, za nic, co bych mohla svému partnerovi nabízet. Nedokázal se o nás v době mé mateřské postarat, byl zvyklý, že vše platím já, prodlužili se až na dno. Díky tomu se konečně přišlo na jeho psychickou nemoc, léčí se, ale mé řešení, že půjdu do práce, přestěhujeme se poblíž mých rodičů kvůli hlídání, že si on najde práci, neakceptoval. Cítím se podvedená, odhozená. Nestál asi za to. Až teď vím, jakou mám cenu, mám chuť ji objevovat, objevovat sebe. Bolí mě však srdce, když vidím naše děti. Nemohou za ten rozchod. Je to spousta otázek. Taky otázka ohledně základního rozdělení rolí v domácnosti, s rozdělení domácích prací, peněz. Nic se nevyřeší samo. Co myslíte?

 2. Dagmar napsal:

  Milá Petro,
  otázka dětí je pro nás velmi bolestivá. Znám to moc dobře. Často si kladu otázku co je nejlepší pro mé děti. Našla jsem několik odpovědí a uvědomila si, že je to právě má opravdovost a autentičnost ve vztahu. Uvědomila jsem si, že děti budou ve svých životech kopírovat co jim ukážeme a dnes vím, jak bych si přála, aby mé dcery žily. A to byl i důvod proč jsem můj nefunkční vztah ukončila. Otázek je daleko víc.. většinu odpovědí najdete u sebe. Dopřejte si čas jen pro sebe a ptejte se..co je pro mě i mé děti nejlepší? Najdete zajímavé odpovědi.
  Přeji hodně síly
  Dáša

Napsat komentář

Apps Dev Team s.r.o.