Zpět na přehled akcí

Rozchodový rituál MAITREA

15.9.2016 18-21 hod. MAITREA Týnská ulička 25, Praha 1

Každý z nás má za sebou nějaký rozchod. Nezáleží na tom, zda jsme se rozcházeli my nebo někdo s námi. V každém případě si odnášíme šrámy. Šrámy na srdci, které si sebou neseme do dalšího života. V některých případech mohou být skutečně velmi hluboké. Mohou se projevovat v tom, že odmítáme novou lásku nebo se nám v nových vztazích nedaří. Zůstáváme stále tak nějak viset v ukončeném vztahu. Nebo si to také na vědomé úrovni nemusíme vůbec uvědomovat. Můžeme mít pocit, že nemáme právo na štěstí a lásku. Možná si myslíme, že si ani lepšího partnera nenajdeme a spokojíme se s vlastní nespokojeností.

Rozchod se řadí mezi největší životní traumata. Je velmi bolestivý. Podle předního českého psychologa Klimeše je dokonce bolestivější než rakovina. Mluví ze své vlastní zkušenosti, obojím prošel.

Pro naše další vztahy je vhodné svůj předchozí vztah případně vztahy správně uzavřít. Rozchodový rituál tak může přinést velké uvolnění v životě a zlepšení kvality života.

Rozchodový rituál je o zamyšlení, zastavení, připomenutí všeho pěkného, o lásce, odpuštění, pouštění a uvolnění.

Přijďte se v lásce rozloučit!

Dáša
773 092 980

Reakce účastníka:

Dobrý den, včera jsem měl neuvěřitelný prožitek.

Zúčastnil jsem se Rozchodové rituálu. Byl jsem tam jediný muž, mezi spoustou ženské energie. Byl
jsem trochu rozechvělí, možná až nervózní. Nevěděl jsem, co mě čeká a navíc jako chlap jsem si
myslel, že mě nic nepřekvapí. S rozchodem jsem byl, po více jak roce, 100% vyrovnaný a nemůže mě
vůbec vykolejit.

Už v začátku, když Dáša mluvila o poděkování bývalým partnerům, jsem měl vlhké oči. Při sdílení ve
dvojici už ukápla i slza. Pak přišel samotný rituál a to vám řeknu, to bylo něco. Z chlapa, který si
myslel, jak je se vším vyrovnaný, jsem se propadl až na začátek rozchodu. Prošel mně hlavou celý
minulý vztah. Se vším krásným i tím ostatním. A některé věci dost boleli. Rozhodnutí vydat se a
odevzdat vše byl zlomový bod. Při odevzdání už jsem brečel jako malý kluk, a vůbec se za to nestydím.
Podařilo se mně pustit vše minulé a to nejen vztah s bývalou partnerkou.

Při závěrečném sdílení jsem dlouho hledal slova………

Kdo neprožil, nemůže pochopit hloubku tohoto rituálu.

Děkuji Dáši a Adélce za vytvoření až mystické atmosféry a bezpečného prostředí.

2 reakce na “Rozchodový rituál MAITREA”

  1. […] Přes víkend jsem vedla další z rozchodových rituálů. A byl to pro mě opravdu mimořádný zážitek. Každý takový seminář je něčím mimořádným. Různé příběhy, které lidé sdílejí, odkrývají neuvěřitelné propletence našich vztahů. Nestačím se divit, jak hluboce nás může rituál pustit. Připravuji místnost a zcela netradičně pokládám ubrousky i před sebe. Přichází první muž, který již byl na rituálu na podzim. Vysvětluje mě proč je tady podruhé. Osobně tomu nevěřil, ale šel to na podzim zkusit. A krátce po rituálu se seznámil s ženou (sedm let byl sám). Bohužel vztah nedopadl a on přišel, aby vyčistil co je třeba. Postupně přichází další. Mladší žena, která se spontánně pouští do rozhovoru. A další. Sleduji, jak se skupinka tvoří, a těším se na krásný společný zážitek. Pomalu mluvím, sdílím svůj příběh, svou rozchodovou cestu. Poté sdílí účastníci. Jako vždy přichází po delších, ale i kratších vztazích. Někteří čerstvě po rozchodu, jiní už dlouho. Dokonce jedno loučení s otcem, který již zemřel. Objevují se první slzy. Uvědomuji si, že dnes budu kapesník potřebovat i já. Tak silné příběhy tu jsou. Při každém sdílení pociťuji velkou vděčnost a úctu k jednotlivým lidem a jejich cestě životem. Uvědomuji si sílu společného sdílení. Cítím, jak se vytváří jemné vztahy mezi účastníky tohoto setkání. Při dalších cvičeních pozoruji, jak se ženy i muži otevírají. Objevují se další slzy. Vidím první objetí a vzájemnou podporu. Lidé jsou si víc a víc blíž. Někteří si uvědomují, že potřebují vyčistit jiný vztah, než si původně mysleli. Cítím velké dojetí, když slyším příběh o přátelství, které skončilo smrtí kamaráda, který měl 24 let. Vím, že je tam s námi. A cítím přítomnost i dalších. Dokonce u některých mnoha předků. Rituál probíhá trošku netradičně. Je takový celý jemnější, něžnější. U jedné části zůstáváme sedět, spontánně se chytáme za ruce, doslova se hladíme pohledem a předáváme si lásku z očí do očí. Několikrát během rituálu cítím slzy na svých tvářích. Slzy dojetí, štěstí, lásky člověka k člověku. Všichni z účastníků slzí také. Po rituálu přichází poslední závěrečné sdílení. Vím, že se v tomto kruhu již nikdy nesetkáme. Všichni si vzájemně děkujeme za mimořádný zážitek. Jedna žena říká, že zažila malou smrt a nové zmrtvýchvstání. Loučíme se a upřímně ze srdce si přejeme jen to nejlepší. Venku na mě čeká můj přítel. Objímáme se. Jsem unavená, ale velmi šťastná. Jedeme metrem. Vedle nás stojí nevěsta se ženichem. Jsou na začátku své cesty. Uvědomuji si, že o tom je celý náš život..konce a nové začátky. Těším se na další rozchodový rituál… […]

  2. […] to je i důvod proč vedu rozchodové rituály. Nejbližší proběhne už příští týden ve čtvrtek. Přijďte se s láskou […]

Napsat komentář

Apps Dev Team s.r.o.