Zpět na přehled článků

Jakým jazykem mluví láska

9.10.2014 Petr

Před časem jsem k narozeninám dostal od své partnerky knížku od Gary Chapmana Pět jazyků lásky s podtitulem, naučte se hovořit jazykem lásky toho druhého.

Trvalo chvilku, než jsem se ke čtení dostal, ale pak mě kniha pohltila. Není tak dávno i já jsem si prošel rozchodem a tak jsem byl zvědav, co jsou to vlastně ty jazyky lásky.

Kniha začíná první kapitolou s názvem „ Co se děje s láskou po svatbě?“ Myslím že, v prvních dnech manželství či vztahu tohle nikdo z nás neřešil. Byli jsme zamilovaní zakoukáni jeden do druhého a mysleli si, že to bude na dlouho, když ne navždy. Touha po romantické lásce v manželství je v nás hluboce zakořeněna.

Pak se najednou něco změní. Nejednou ať uděláme, co uděláme je všechno špatně. A je jedno jestli to ve vztahu cítí žena nebo muž. Vztah se prostě hroutí do záhuby. Podle autora knihy je to prostě v tom, že nemluvíme stejným jazykem. Taky bychom nerozuměli partnerovi, kdyby třeba mluvil čínsky a my česky.

Po  dvaceti letech, manželského poradenství učinil autor závěr, že existuje zhruba pět jazyků lásky, pět způsobů, jak lidé mluví a rozumí emocionální lásce. V případě, že rozpoznáme primární jazyk,  našeho partnera, a naučíme se jím mluvit, máme šanci najít klíč k dlouhodobému láskyplnému vztahu. Zkrátka musíme projevovat lásku způsobem, který bude pro toho druhého srozumitelný.

 

„V srdci všech lidí se ukrývá touha po důvěrnosti

touha být milován.

právě v manželství má být naplněna potřeba

lásky i intimity zároveň“

                                                                                                                                                                                 Gary Chapman

 

Zkuste se sami zamyslet co je podle Vás jazykem  lásky. Používáte některý?

Za týden přijde pokračování .

 

Petr

Jedna reakce na “Jakým jazykem mluví láska”

  1. Kačka napsal:

    Podle mě patří mezi nejdůležítější slova podpory a nepředstíraného zájmu. Tato slova dělají můj vztah s partnerem výjimečným. Myslím, že mnoho lidí je do svého slovníku vůbec nezařazuje.

Napsat komentář

Apps Dev Team s.r.o.