Tento projekt vznikl díky mé životní zkušenosti. Prožila jsem sama velmi bolestivý rozchod. Ukončila jsem dlouhodobý vztah, přestože jsem milovala. Najednou jsem věděla, že to dál prostě nejde. Sama jsem netušila, kolik bolesti zažiju.

Přemýšlela jsem. Co je vlastně rozchod? Je to určitá krize v našich životech, ke které dochází, když je nějaký stav neudržitelný. Jde o varovný signál v našich životech. Pokud tento signál nevidíme, neslyšíme, případně nechceme vidět, co se může stát? Může dojít k velkým psychickým potížím, zdravotním problémům a jiným. Existuje spoustu párů, které spolu zůstávají, přestože žijí v hádkách. Obvykle nás ani nenapadne, že jsme často nemocní my nebo naše děti. Tělo totiž takovou emocionální zátěž nemůže unést. Rozchod je vždy velmi bolestivou zkušeností. Kdo zažil, ví, o čem píšu. I když jsem si rozchod přála, neskutečně to bolelo a ještě dnes bolí. Milovala jsem a ještě dnes svým způsobem miluju. Bylo velmi těžké to dotáhnout do skutečného konce.

Vždycky jsou u rozchodu dva. A obvykle jeden má pocit, že se stal obětí něčí zlé vůle. Ale všichni píšeme svůj vlastní příběh. A sami se rozhodujeme, jaký bude mít konec. Nějakým způsobem se chováme a pak často odmítáme nést důsledky svých činů. Naopak, utvrzujeme se v tom, že jsme se chovali a chováme správně a jen ti druzí rozhodli o tom, že jsem na tom teď tak mizerně.

Během posledního roku jsem s některými lidmi na toto téma hovořila, četla jsem příběhy a uvědomila si, že ne každý to zvládne a k rozchodu dojde. Někteří to těsně před cílem vzdají. Ráda bych sesbírala příběhy nás všech a vydala je do knihy. Tato kniha by mohla pomoci některým lidem v jejich cestě rozchodem. Mohla by být inspirací a zároveň i varováním. Některé rozchody mají šťastné konce, ale ne vždy tomu tak je. Existuje něco, co je zaručeně správné? Je správné zůstat ve vztahu kvůli dětem? Je naopak správné z nefunkčního vztahu odejít? Kde je pravda? Existuje vůbec pravda? Občas si někteří bereme své děti jako rukojmé a používáme je k vydírání partnera. Místo toho, abychom jim zajistili harmonické dětství.

Poučme se tedy navzájem a sepišme, co nás život naučil. Předejme své zkušenosti druhým. Mnohdy naše zkušenosti mohou vnést do disfunkčních vztahů zamyšlení. A třeba ukázat cestu.. cestu, jak rozchodům předejít. Uvědomění, že k rozchodům dochází a může se to stát i mně. Třeba pak změníme zažité vzorce chování a budeme se k sobě chovat lépe. Budeme si jeden druhého vážit proto, co pro sebe děláme. Pochopíme, že láska a harmonie by měla být nade vším.

Včera jsem poslouchala zajímavé inspirační video. Bylo o pádu letadla a mluvil muž, který pád přežil. Říkal, že během doby, kdy letadlo padalo k zemi, ho napadly některé zásadní věci. První je, že okamžik může všechno změnit. Někdy stačí opravdu sekunda a život může být úplně jiný. A druhá důležitá skutečnost je to, kolik času promarnil díky egu. Když se hádal se svojí ženou, prosazoval své názory, místo lásky a porozumění.

Sepišme tedy své příběhy tak, aby vedly k zamyšlení. Odhalme, co nosíme skryté ve svém nitru a umožněme druhým podívat se na rozchod i z druhé strany.

Zkusme přestat odsuzovat a posuzovat druhé. Buďme sami sebou, šťastní a plní lásky, pochopení a harmonie.

Na závěr bych ráda zdůraznila, že rozchod může být velkou transformací. Může to být nový začátek. A jaký začátek to bude, záleží jen na nás. Jsme tvůrci svého života. Rozhodněme se!

Vaše příspěvky zveřejním na blogu, případně ve správný čas vyjdou v knize. Ta může přinést útěchu, uklidnění a uvědomění.

Děkuji!

S láskou,
Dáša

Apps Dev Team s.r.o.