Dagmar Kožinová / Jsem ženou

Jsem matkou, partnerkou, dcerou, vnučkou, manažerkou, spolupracovnicí, šéfovou. V poslední době jsem zejména ženou.

Jako většina z nás mám za sebou několik rozchodů. Rozchodů, které byly bolestivé, ale zároveň velmi poučné. Na jedné straně něco končilo a na druhé začínalo. Svým osobním příběhem bych ráda inspirovala druhé k nalezení vlastní cesty. Cesty, která vede k harmonii. Projekt mujrozchod.cz je mou otevřenou zpovědí a také zpovědí odvážných žen a mužů. Ukazuje na problematiku rozchodů netradičním způsobem.

Má vize a hodnoty

Mou vizí je harmonický svět. Jestliže ženy i muži budou žít v souladu se sebou samou, v souladu se svým tělem, duší, stanou se lepšími partnery i rodiči. Děti tak budou vyrůstat v harmonickém rodinném prostředí. Domnívám se, že to se potom odrazí v celé naší společnosti. A to nejen v osobních, ale i pracovních vztazích. Záleží mně na tom, aby se harmonie stala klíčovým slovem i ve firemním prostředí. Smysl života vidím v naší duchovní pouti a nalezení vlastního poslání.

Mé osobní hodnoty: harmonie, přirozenost


Můj příběh

Ve svém životě jsem prošla několika rozchody. Rozchod, který mě přivedl k myšlence tohoto projektu, je rozchod poslední. Ukončila jsem 15ti letý vztah. Dnes cítím velkou vděčnost za vše, co jsme společně prožili. Náš vztah mě hodně posílil, hodně naučil a já díky němu pochopila spoustu věcí.

Na začátku jsem byla mladá, sebevědomá, prosazující své názory, možná někdy arogantní, nekompromisní, vzteklá. Neměla jsem se ráda a často, velmi často, jsem překračovala své vlastní hranice a nechala druhé, aby je překračovali také.

Lásku jsem občas zaměnila za manipulaci, touhu vlastnit a svým způsobem závislost na partnerovi.

Oba jsme dělali spoustu chyb a moc se z nich nepoučili.

Až po narození druhé dcerky jsem si nakonec začala některé věci uvědomovat.

Během posledních dvou let se toho hodně změnilo. Prošla jsem cestou, která byla trnitá. Jsem šťastná, že jsem se na ni vydala, že jsem po ní šla.

Za poslední dva roky jsem hledala odpovědi na spoustu otázek. Často jsem se ptala sama sebe co je nejlepší pro děti? Kdy je opravdu vhodné vztah ukončit? Jaké jsou skutečné důvody? Proč by to měl člověk udělat? Jak s partnerem tyto věci komunikovat? Co na to řeknou lidé? Kdo mi pomůže? Podpoří? Co je největší obava při rozchodech? A řadu dalších.

Četla jsem dostupnou literaturu, články, mluvila s lidmi i odborníky. Uvědomila jsem si některé skutečnosti. A rozhodla se. Rozhodla jsem se vytvořit web, který ukazuje na problematiku rozchodů netradičním způsobem.

Svým osobním příběhem bych ráda inspirovala druhé k nalezení vlastní cesty. Cesty, která vede k harmonii. To je hlavním důvodem proč vznikl i tento web. Záměrem není hledat viníky a oběti, prohlubovat traumata. Ale donutit nás přemýšlet. Přemýšlet nad našimi vztahy, nad svým vlastním chováním a nad svou vlastní zodpovědností. Rovněž je skvělé pokud popřemýšlím nad všemi souvislostmi. Ideální je pochopení toho, co se stalo a proč.

Apps Dev Team s.r.o.